0-850-8855519

Özgeçmiş

Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, ESCMID Fellow

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Kinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalında 1991-2016 yılları arasında başkan olarak görev yapmış olan Hakan Leblebicioğlu 1994 yılında doçent, 2000 yılında ise profesör olmuştur. Ondokuz Mayıs Üniversitesinde rektör yardımcılığı görevini yürütmüştür (2011-2014). 2018-20 yıllarında Samsun LİV Hastanesinde çalışmıştır. 2020 yılından beri VM Medical Park Samsun Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde çalışmaktadır. Aynı hastanede medikal direktör olarak görev yapmaktadır.

Hakan Leblebicioğlu, Viral Hepatitle Savaşım Derneği (VHSD), World Association of Medical Editors (WAME), Committee of Publication Ethics (COPE), American Society for Microbiology (ASM), European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases ESCMID Study Group for Viral Hepatitis (ESGVH) üyesi, (ESCMID) Study Group for Travel Medicine and Migration (ESGTIM) onursal başkanı ve Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (EKMUD) önceki başkanıdır. TÜBİTAK Sağlık Bilimleri Araştırma Grubu (2004-2010) ve Tıpta Uzmanlık Kurulu (2008-2011) çalışmıştır.

Dünya Sağlık Örgütü Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı rehber hazırlama komitesi üyesi ve danışmanı olarak görev yapmıştır..

Annals of Clinical Microbiology and Antimicrobials Dergisi kurucusu ve baş editörü, Travel Medicine and Infectious Disease ve Antiviral Research dergileri editörüdür.

Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu’nun ulusal dergilerde yayınlanmış 76 makalesi, uluslararası dergilerde basılmış 184 yayını, 21 kitap editörlüğü ve 56 kitap bölümü mevcuttur. Üç uluslararası kitapta bölüm yazarıdır. Yayınlarına Science Citation Index (SCI) kapsamındaki dergilerde 5776 atıf yapılmıştır, H indeksi 43’dür (02.04.2024).

Başlıca ilgi alanları, hastane enfeksiyonları, viral hepatitler ve zoonotik enfeksiyonlardır.

Ayni zamanda halkla iliskiler ve reklamcılık bölümü mezunu olan Hakan Leblebicioğlu iletişim ve sunum teknikleri, proje ve makale yazımı konularında eğitimler vermiş, kurslar düzenlemiştir. Sosyal medya danışmanlığı yapmaktadır.

ELVİN Derneği üyesidir. Sosyal sorumluluk projelerinde görev almaktadır.

Hobi olarak fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, evli ve iki çocuk sahibidir.

ORCID

Web of Science

Google Scholar

Scopus